Дома Видео Спектакуларен гол постигнат во Малезија 🎥

Спектакуларен гол постигнат во Малезија 🎥

Во натпреварот од малезиската прва лига, екипата на Негери Сембилан го совлада на Селангор на гости со 3:2 после неверојатен пресврт.

Домаќините водеа со 2:0, а тогаш Бразилецот Густаво со два гола ги врати гостите во живот. Најубавиот момент се случи во 88. минута од натпреварот.

Шон Шелварај од околу 30 метри ја испрати топката под пречката на немоќниот и помалку изненаден голман на Селангор. Интересно е што Шелварај до минатата година беше член на Селангор и за овој тим постигна пет голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голман од Романија постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Голманот на романскиот тим Богдан Каука кој го чува голот на второлигашот Брашов постигна …