Дома Видео Спалети го „бркаше“ да се поздрават, Алегри бегаше 🎥

Спалети го „бркаше“ да се поздрават, Алегри бегаше 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Наполи вчера убедливо со 5:1 го победи Јувентус, а стрелец во овој натпревар беше и нашиот Елиф Елмас (тука). Секако расположението кај двајцата тренери по еден ваков пораз беше различно.

Вообичаено по ваквите натпревари да има поздравување помеѓу тренерите. Меѓутоа ова поздравување не беше вообичаено како и секое друго.

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри сакаше побрзо да избега од теренот, додека Спалети го „бркаше“ да се поздрави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…