Дома Топ вести Солскјер: Му го нудев Халанд на Манчестер Јунајтед за 4 милиони

Солскјер: Му го нудев Халанд на Манчестер Јунајтед за 4 милиони

Легендарниот играч на тренер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солскјер откри интерсни детали поврзани за Ерлинг Халанд.

Имено, Солскјер пред неколку години му го понудил својот сонародник на Манчестер Јунајтед, но „црвените ѓаволи“ го одбиле трансферот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сега Халанд блеска во дресот на Манчестер Сити и беше избран за најдобар фудбалер во Премиер лигата.

„Го повикав Јунајтед околу шест месеци пред да седнам на нивната клупа, им кажав за напаѓачот што го имаме во Молде, но тие не ме послушаа. Побарав четири милиони фунти, но тие не сакаа да го ангажираат“, откри Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …