Дома Фудбал Англија Солскјер ги изненади навивачите: Немаме потреба од дефанзивец

Солскјер ги изненади навивачите: Немаме потреба од дефанзивец

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солскјер смета дека „црвените ѓаволи“ немаат потреба од засилување во одбраната во овој преоден рок.

Според експертите најголемиот проблем на Јунајтед е слабата одбрана, а и навивачите очекувата клубот да донесе нов дефанзивец до крајот на преодниот рок.

Мегваер и Линделоф се многу критикувани, Смолинг е на излезна врата, а како алтернатива Солскјер ги има Фил Џонс и Ерик Баи.

„Мислам дека минатата сезона ни покажа дека можеме да се браниме добро. Хари и Ерик функционираат одлично, а се браниме добро и како тим. Ерик се врати од повредата и очекувам оваа сезона да напредува и да одигра повеќе натпревари“.

„Имам целосна доверба во моите фудбалери. Мислам дека немаме потреба од нов дефанзивец“, истакна Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англиските клубови перфектни во Лига на шампиони

Англиските клубови имаа перфектна седмица во Лигата на шампиони. Четирите преставници во н…