Дома Фудбал Англија Солскјер вчера „едвај“ го натера Марсијал да излезе од игра (ВИДЕО)

Солскјер вчера „едвај“ го натера Марсијал да излезе од игра (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед продолжи со одличните настапи во Премиер лигата.

Тимот на Оле Гунар Солскјер победи со 0:3 на гости кај Астон Вила и така продолжи да се бори за пласман во Лигата на шампионите.

Солскјер кога натпреварите се веќе решени се обидува да ги одмори главните играчи, па часто пати ги вади од игра.

Така вчера сакаше да го одмори Ентони Марсијал, но буквално Солскјер требаше да го моли Французинот да излезе од игра. Марсијал на крајот иако незадоволен мораше да се упати кон клупата за резерви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Три легенди на Јунајтед имаат само пофални зборови за него: Тој е Ферари, се издвојува од сите други

Манчестер Јунајтед избори пласман во полуфиналето на ЛЕ откако по продолженијата го совлад…