Дома Луд Спорт Снимка од соблекувалната на Херта ја вознемири германската јавност (видео)

Снимка од соблекувалната на Херта ја вознемири германската јавност (видео)

Видеото кое го сними фудбалерот на Херта, Саломон Калу ја разбранува германската јавност.

На видеото се гледа како фудбалерите на Херта не ги почитуваат правилата на однесување за време на пандемија.

Она што особено привлече внимание е што Калу „во живо“ на Инстаграм го пренесуваше тестирањето на својот соиграч на кого му беше земан брис за тест за коронавирус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Елитен судија од ФИФА уапсен на оргии со српски старлети

Познатиот судија на УЕФА од Словенија, Славко Винчиќ беше уапсен во полициска акција во Бо…