Дома Видео Слабата страна на пикерот на Конго: Додека тој се врати примија гол 🎥

Слабата страна на пикерот на Конго: Додека тој се врати примија гол 🎥

Своите „пет“ минути слава ги дочека Готие Мвумби Тиери, репрезентативецот на Конго во ракомет.

Мвумби вниманието на себе го привлече поради физичкиот изглед и вишокот килограми за еден спортист.

Тој на натпреварот помеѓу Аргентина и Конго успеа да постигне четири гола за 11 минути и поради неговата висина и тежина изгледаше прилично доминантно.

Меѓутоа евидентно е дека брзината му е слаба страна што е и нормално во неговата ситуација. Во еден напад додека тој се врати назад Аргентинците постигнаа гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во …