Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Скандал: Помошник тренерот во хит репрезентацијата на Мундијалот имал фалсификувана лиценца!

Скандал: Помошник тренерот во хит репрезентацијата на Мундијалот имал фалсификувана лиценца!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во моментите кога Мароко слави одличен настап на Мундијалот на кој станаа првата африканска репрезентација која играла полуфинале на Светско првенство пристигнува вест за скандал во стручниот штаб.

Имено, еден од најголемите фудбалери во историјата на Мароко, Мустафа Хаџи беше помошник на Валид Реграги на Светското првенство, но до позицијата да биде помошник стигнал со фалсификувана лиценца.

Медиумите објавија дека Дисциплинската комисија на Африксанската фудбалска федерација го открила скандалот и сега Хаџи добил забрана за вршење било каква функција поврзана со фудбалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…