Дома Фудбал Останато Си измислил фудбалска кариера: Мексиканец убедливо лажел дека е фудбалер на Јувентус!

Си измислил фудбалска кариера: Мексиканец убедливо лажел дека е фудбалер на Јувентус!

Мексиканец по име Дионико Фарид одлучил да си измисли своја фудбалска кариера.

На својот Инстаграм профил тој се претставил како 19 годишник роден во Мексико и како играч на тимот на Јувентус до 20 години.

Во Торино „пристигнал“ откако скаутите го забележале на еден турнир во САД, а претходно го носел дресот на максиканските Лобос и Пумас.

Изманикот е откриен откако Јувентус потврди дека ниту помеѓу сениорите, ниту во јуниорите нема ниту еден Мексиканец.

Од каде тогаш Фарид на тренингот на младинскиот тим на Јувентус? Така што тој својата глава ја ставал на телото на Португалецот, Жоа Сера.

Откако измамата била откриена, Инстаграм го отстрани профилот на Фарид на кој има 16.000 следбеници. На него повеќе од една година објавувал лажни фотографии, интервјуа, извештаи од натпревари…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Клоп го избра најдобриот гол во историјата на Бундеслигата: Оној кога Окоча си играше со Оливер Кан (ВИДЕО)

Jирген Клоп го избра голот на поранешната нигериска ѕвезда Џеј-Џеј Окоча против Каарлуше в…