Дома Луд Спорт Сите гледаа во неговите раце: Роналдо се појави со скапоцен накит (фото)

Сите гледаа во неговите раце: Роналдо се појави со скапоцен накит (фото)

Кристиано Роналдо вчера се појави во Дубаи на спортска конференција и веднаш го привлече вниманието на себе.

Многумина за време на неговиот говор гледаа во неговите раце бидејќи Роналдо носеше скапоцени дијамантски прстени и часовник.

Реткост е Роналдо да се види со вака скапоцен накит, па интересот на фотографите беше токму на неговите раце. Вредноста на овој накит е огромна и се проценува на неколку милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Пилот кој две години го возел Брајант: Невозможно е тој хеликоптер да имал механички дефект

Светот се уште не се соземал од големата трагедија во која од овој свет си замина големата…