Дома Фудбал Репрезентации Сиригу: Разговарав со Пандев, но не сакаше ништо да ми каже за Македонија

Сиригу: Разговарав со Пандев, но не сакаше ништо да ми каже за Македонија

Италија и Македонија ќе играат во баражот за Мундијалот во Катар.

Соиграчот на Горан Пандев од Џенова, Салваторе Сиригу кој е дел од италијанската репрезентација се пошегува на новинарксото прашање дали разговарал со Пандев за баражот.

„Тој натпревар ќе биде голем предизвик за Италија. Разговарав со Пандев, но не сакаше да ми пмогне, не ми одговори ништо“, се пошегува Сиригу.

Ќе потсетиме, победникот од Италија – Македонија ќе оди на дуел со подобриот од Португалија – Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кој неговиот Реал Мадрид го по…