Дома Видео Синоќа во Серија А поништен голот на сезоната

Синоќа во Серија А поништен голот на сезоната

0

Каљари синоќа сосема заслужено ја совлада Фиорентина со 2:1 во рамките на 28 коло од италијанската Серија А.

Славеше Каљари со головите на Педро и Капители, но најубав беше оној на Кигарини – кој беше поништен.

Каљари изведе прекин од центарот на теренот и со фантастичен лоб удар го совлада голманот на Фиорентина.

Сепак, неговиот погодок беше поништен бидејќи стануваше збор за индиректен слободен удар. Бидејќи играчот шутираше директно, неговиот погодок не можеше да биде признаен.

„Вистинска штета што погодок беше поништен бидејќи тоа беше фантастичен момент кој долго ќе се памети низ годините. Ваква вештина заслужуваше погодок.“ – истакна тренерот на домашниот тим Маран на прес конференцијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Украина преку Португалија до пласман на ЕП, Роналдо и друштвото ќе се борат со Србија (ВИДЕО)

Вечерва на Олимпискиот стадион во Киев Украина ја пречека Португалија во натпревар од осмо…