Дома Останати Кошарка НБА Синовите на Пипен и О’Нил потпишаа за Лејкерси

Синовите на Пипен и О’Нил потпишаа за Лејкерси

Лос Анџелес Лејкерс по драфтот, кој се одржа синоќа, потпишаа договори со синовите на легендарните кошаркари Шекил О’Нил и Скоти Пипен.

Синовите на Пипен и О’Нил, Шариф и Скоти јуниор ставија потписи на договори со поранешниот шампион во НБА-лигата.

Иако не играат на нивото како нивните татковци, сепак, доаѓаат како слободни агенти и ќе треба да се потрудат за да добијат шанса во тимот од Лос Анџелес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Лас Вегас може да биде нов тим во НБА и тоа со Леброн како сопственик!

Подолго време се најавува проширување на НБА лигата со нови два тима и тоа Лас Вегас и Сие…