Дома Фудбал Се појави снимка од соблекувалната: Погледнете како изгледаше Анчелоти по драмата со Челзи 🎥

Се појави снимка од соблекувалната: Погледнете како изгледаше Анчелоти по драмата со Челзи 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Се појави снимка од соблекувалната на Реал Мадрид која покажува како тренерот на Реал Мадрид ја преживува драмата во која неговата екипа минатата сезона го елиминираше Челзи од Лигата на шампионите.

„Кралевите“ се сретнаа со лондонскиот гигант во април минатата година во четвртфиналето од најелитното европско натпреварување. Барселона помина во следната фаза по големиот пресврт.

Имаше Реал Мадрид предност од 3:1 од првиот натпревар, но во реваншот работите не тргнаа во добра насока. Челзи во Мадрид со головите на Маунт, Рудигер и Вернер водеше со 3:0, но Родриго го одведе натпреварот во продолженија каде што Бензема постигна гол и го одведе Реал во полуфинале.

После натпреварот Анчелоти во соблекувалната изгледаше изморено, а камерата ја сними неговата реакција во која зборува дека е мpтов и не може да верува на кој начин неговата екипа победила.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Де Геа ја одби понудата на Манчестер Јунајтед

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Голманот на…