Дома Фудбал Италија Се појави видео како напаѓачот на Наполи се заразил со коронавирус 🎥

Се појави видео како напаѓачот на Наполи се заразил со коронавирус 🎥

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен се најде во проблеми откако беше потврдено дека е позитивен на коронавирус.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Осимен божиќните празници ги помина во Нигерија, а во Наполи се врати пред неколку дена. Но, по враќањето во Наполи се покажа дека е позитивен на коронавирус.

Исто така тој во Нигерија го прослави својот роденден, а на друштвените мрежи се појави и видео од прославата.

На видеото се гледа дека Осимен не се придружува до мерките и дека дури и ги китеше музичарите кои свиреа на забавата.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Наполи ќе го казни Осимен поради недоличното однесување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…