Дома Луд Спорт Се обложи на Трамп пред 21 година и сега заработи огромна добивка!

Се обложи на Трамп пред 21 година и сега заработи огромна добивка!

0

Колку ли само 29 годишниот Џад Трамп го потресе снукер светот. Англичанецот дојде да го освои насловот Светски првак во снукер и покрај експонираните ѕвезди како Осаливен и Хигинс.

Многу луѓе не веруваа во него иако на СП дојде во доста добра форма. Сепак, еден човек верувал во него повеќе од дргуите, толку што и уплатил тикет во обложувалница дека ќе победи.

Овде ништо не би било чудно ако човекот парите ги уплатил додека Трамп имал само осум години!?

Имено, британскиот новинар Неил Морис е голем љубител на снукерот, а Трамп прв пат го видел кога тој имтикетни.

Морис тогаш го препознал талентот и побарал од „Вилијам Хил“ да му дадат понуда за тоа дека Трамп до 30 години ќе стане свестски првак во снукер.

Обложувалницата му понудила коефициент 1000, a Морис тој ден го прескокнал дневното кафе и уплатил 10 фунти.

Оваа година Трамп им се реваншираше на ѕвездите, а на Морис му приреди добра добивка од 10.000 фунти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ѕирнете како ќе изгледа новата луксузна јахта од Рафа Надал

По жестокиот и напорен Вимблдон, каде беше елиминиран од фантастичниот Роџер Федерер, Рафа…