Дома Останати Кошарка Се најавува најголемата тројка во историјата на НБА! Но, дали е ова реално?

Се најавува најголемата тројка во историјата на НБА! Но, дали е ова реално?


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Не е тајна дека Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг би сакале повторно да играат еден со друг.

Џејмс во суштина го кажа тоа порано кога неговиот тим се обидуваше да го донесе Ирвинг. На крајот, Ирвинг заврши во Далас.

Сега Ирвинг треба да биде слободен агент, а гласините за повторно обединување меѓу двете поранешни ѕвезди на Кливленд Кавалирс се вжештуваат.

Кога сезоната на Лејкерси заврши против Денвер Нагетс во финалето на Западната конференција со тежок пораз, Џејмс за прв пат во својата 20-годишна кариера спомна дека размислува за пензија.

Лесно беше да се погоди дека Џејмс го спомна пензионирањето како начин да ги притисне Лејкерси да направат уште едно смело засилување во списокот – како Ирвинг.

Додека навивачите на Лејкерс сонуваа да го додадат Ирвинг во тимот, Ирвинг очигледно има свои идеи.

Ирвинг го контактирал Џејмс за приклучување на Маверикс за следната сезона, според Шамс Шаранија од Атлетик.

Крис Хејнс од Bleacher Report отиде подалеку, пишувајќи дека Маверикс планираат да дадат понуда за замена за Џејмс.

Дали Џејмс, Ирвинг и Лука Дончиќ можат да се вклопат во ист тим? Тоа е добра идеја, но колку е реална?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Голем трејд во НБА: Лилард го напушти Портланд

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Демијан Лилард по 11 …