Дома Видео Се за милионите: Нејмар глумеше шеик во соблекувалната на Ал Хилал 🎥

Се за милионите: Нејмар глумеше шеик во соблекувалната на Ал Хилал 🎥

Се уште не е блиску денот кога Нејмар ќе се врати на терените, Бразилецот се опоравува од тешката повреда и за него актуелната сезона е завршена.

Нејмар во Ал Хилал заработува милиони, а очигледно не му пречи тоа што е надвор од терените, па во одлично расположение и со широка насмевка глумеше шеик во соблекувалната на тимот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Дел од фановите овој потег на Нејмар го карактеризираа и како обид да покаже на соиграчите „кој е кој“, меѓутоа и тие со насмевка го пречекаа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас на тренинг се мотивираа со – хитот на Цеца! 🎥

Далас Маверикс ја подобри формата пред стартот на разигрувањето во НБА лигата каде што ќе …