Дома Фудбал Останато Се врати МЛС: Нани во 97. минута ги разочара Бекам и Интер (ВИДЕО)

Се врати МЛС: Нани во 97. минута ги разочара Бекам и Интер (ВИДЕО)

Aмериканската МЛС лига се врати после повеќемесечната пауза поради коронавирусот.

За разлика од „регуларната“ сезона овој пат гледаме турнирски систем после кој најдобрата екипа од групата ќе оди во плеј-оф.

Сезоната се отвори со дербито на Флорида помеѓу Орландо и Интер Мајами. Орландо на крајот славеше со 2:1 и тоа со голот на Нани во седмата минута од судиското продолжение.

Интер Мајами чиј сопственик е Дејвид Бекам поведе во 47. минута со голот на Агудел, Орландо изедначи преку Мулер во 70. минута за во финишот Нани да донесе триумф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…