Дома Фудбал Лига на шампиони Сетиен против Наполи излегува со формација 3-5-2

Сетиен против Наполи излегува со формација 3-5-2

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен сериозно размислува за смена на формацијата во пресрет на дуелот со Наполи во Лигата на шампиони.

Реванш 1/8-финалниот дуел се игра на „Камп Ноу“, а Сетиен нема да може да смета на Бускетс и Видал кои се суспендирани.

Френки де Јонг беше повреден, но најверојатно ќе биде во стартнииот тим, а негов партнер ќе биде Ракитиќ. Постои голема веројатност Рики Пуч да биде во стартнииот тим.

Жоди Алба и Сержи Роберто ќе бидат како офанзивни бекови, во центарот на одбраната Пике, Ленгле и Семедо.

Во нападот ќе играат Меси и Суарез, додека Гризман мечот ќе го започне од клупата за резерви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ковид хаос во Џенова: Пандев и Елмас во опасност пред Косово!

Екипата на нашиот капитен Горан Пандев, Џенова вечерва објави дека 14 лица од клубот се по…