Дома Фудбал Англија Сериозни обвиненија: Алекс Фергусон наместил натпревар од Лигата на шампиони

Сериозни обвиненија: Алекс Фергусон наместил натпревар од Лигата на шампиони

Италијанскиот менаџер Џузепе Пино Палјара имаше жестоки обвинувања на сметка на легендарниот Сер Алекс Фергусон.

Имено, тој тврди дека  Алекс Фергусон го наместил натпреварот меѓу неговиот тим и Јувентус во Лигата на шампионите и како награда за тоа добил часовник од 40 илјади евра.

Палјара заедно со уште еден агент се појавија на суд поради местење натпревари, а обвинет е и помошникот тренер на Барнсли, Томи Рајт.

Италијанецот го обвини Фергусон за местење на мечот меѓу Јунајтед и Јувентус во Лигата на шампиони, а тврди дека легенарниот менаџер земал „под рака“ пари и од трансферите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гоче може и со десна: Гол на Пандев против Удинезе! (ВИДЕО)

Денес својот натпревар од Серија А го играат Удинезе и Џенова. Македонскиот капитен Горан …