Дома Останати Тенис Сензација во Париз: Надал елиминиран во првото коло

Сензација во Париз: Надал елиминиран во првото коло


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Големо изненадување се случи на стартот на последниот Мастерс сезонава во Париз. Шпанецот Рафаел Надал доживеа елиминација уште во првото коло.

Подобар од Надал беше Томи Пол со 2:1 во сетови (3:6, 7:6 и 6:1). Надал добро го започна мечот и првиот сет го доби со 6:3, но потоа следуваше пресврт на противникот. Вториот сет донесе изедначена игра и се решаваше во тај-брејк каде што Пол беше поуспешен.

Во третиот сет Надал целосно се распадна, го загуби својот сервис и Пол поведе со 2:1. До крајот доминираше и со 6:1 славеше победа и приреди голема сензација во Париз.

Претходно во текот на вчерашниот ден елиминиран беше и третиот тенисер во светот, Данил Медведев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…