Дома Фудбал Сеитен повторно ќе добива критики: Ваква изјава не доликува на тренер на Барселона

Сеитен повторно ќе добива критики: Ваква изјава не доликува на тренер на Барселона

Очигледно во Барселона се губи самодовербата посебно тоа се однесува на тренерот Кике Сетиен.

Се пишуваше многу за тоа дека Сетиен ги губи конците и дека Барселона ниту игра добро, ниту победува, па ако Реал вечерва го победи Алавес Каталонците ќе бидат на -4 и тешко ќе можат да ја надополнат таа предност во завршницата.

Она што денес зачудува е изјавата на Сетиен кога во прашање е реваншот против Наполи. Сетиен како да се плаши од италијанскиот тим.

„Можеби подобро ќе беше порано да игравме во Лигата на шампионите. Наполи сега има предност“, изјави Сетиен.

Овие зборови секако не доликуваат за тренер на Барселона и уште повеќе ги лутат навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Хименез промаши пенал после 21 реализирани во низа, но дали ВАР погреши?

Севиља со минимални 1:0 го победи Волвс и се пласира во полуфиналето на ЛЕ, меѓутоа овој н…