Дома Фудбал Англија Седите дома и од прозорецот го гледате Герет Бејл како игра фудбал – нереално!

Седите дома и од прозорецот го гледате Герет Бејл како игра фудбал – нереално!

Вчера Тотенхем го победи осмолигашот Марин со убедливи 5:0, а после натпреварот големо внимание привлече еден фудбалски фан кој живее веднаш до теренот на овој клуб.

Имено, стадионот на Марин е мал и не собира повеќе од 3000 гледачи, па така и конструкцијата околу него не е висока. Тоа овозможува поглед на теренот од локалните куќи.

„Го гледам Герет Бејл потпирајќи се на мојот прозорец. Нереално“, напиша еден фан.

Неговиот твит го ретвитна и самиот Бејл па истиот стана брзо популарен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Спектакуларен гол падна во англиската Лига 2 🎥

Додека вниманието е насочено кон вечерашните натпревари од Лигата на шампионите во англиск…