Дома Фудбал Германија Себастијан Але го победи ракот и денес ќе дебитира за Борусија со специјални копачки

Себастијан Але го победи ракот и денес ќе дебитира за Борусија со специјални копачки


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денес фудбалерот на Борусија Дортмунд Себастијан Але ќе го има првиот натпревар за „милионерите“ откако го победи ракот на тестисите со кој се бореше во последниот период.

Напаѓачот дојде како големо засилување за Борусија, но за време на подготовките му беше откриено дека има рак на тестисите и не настапи досега на официјален меч за Борусија.

Во подготовките за вториот дел од сезоната настапи на пријателските натпревари кои ги играше германскиот клуб и денес се очекува да го видиме на официјален натпревар.

На копачките кои ги ќе носи денес ќе пишува „Е*и се раку“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Жиру става потпис на нов договор

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Оливие Жиру е блиску…