Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Свирежи за Австријците, поздрав за Пандев и друштвото – фалангата доминира на Арената во Букурешт! 🎥

Свирежи за Австријците, поздрав за Пандев и друштвото – фалангата доминира на Арената во Букурешт! 🎥

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Македонските доминираат во Букурешт тоа може да се забележи и на излегувањето на загревањето на фудбалерите. Одекна целиот стадион кога Пандев и друштвото истрчаа на теренот, додека Австрицијте добиваа свирежи.

Се е спремно за историја момци, чекаме да не израдувате!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…