Дома Фудбал Репрезентации Саутгејт за Мегваер: Мораме да ги поддржуваме нашите најдобри фудбалери

Саутгејт за Мегваер: Мораме да ги поддржуваме нашите најдобри фудбалери

Англија одигра 3-3 против Германија на домашен терен во последното коло од Лигта на нации, а новинарите го прашаа селекторот Герет Саутгејт дали му верува на Хари Мегваер.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Дефанзивецот на Манчестер јунајтед одигра уште еден лош натпревар и направи пенал, по што доби нови критики од навивачите.

„Знам дека сите ќе го критикуваат на Хари, но тој имаше неколку важни интервенции во последните два меча од Лигата на нации. Во вакви моменти мора да ги поддржиме нашите најдобри и најискусни играчи“, кажа Саутгејт.

Англија за првпат по 29 години врза шест натпревари по ред без победа, а на пет од нив не постигна гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…