Дома Трансфер зона Саудијците веќе не знаат што прават: Го купија пред еден месец за 30 милиони евра – сега заминува!?

Саудијците веќе не знаат што прават: Го купија пред еден месец за 30 милиони евра – сега заминува!?

Летово клубовите од Саудиска Арабија направија вистински бум на трансфер пазарот и доведоа голем број познати фудбалски имиња, еден од клубовите кои најмногу се истакнаа е Ал Итихад.

Имено, клубот од Ријад плати 30 милиони евра за Португалецот Жота, а сега наводно тој е пред засимување.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Пристигна од Селтик и во тој момент сумата од 30 милиони евра беше клупски рекорд. Сега новинар близок на клубот тврди дека ќе си замина само еден месец подоцна.

Засега причините за ваквиот развој на ситуацијата не се познати, Жота минатата сезона за Селтик постигна 15 голови.

Ќе потсетиме, подоцна овој клуб плати 46 милиони евра за Фабињо, додека без оштета ги доведе Бензема и Канте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …