Дома Фудбал Италија Сари: Киелини сам се замени

Сари: Киелини сам се замени

Јувентус со 2:0 и со не толку блескава игра ја победи Бреша, а во последните 15-тина минути на теренот го видовме Џорџо Киелини.

Киелини се врати на терените после скоро шест месеци. Искусниот стопер заработи повреда уште во првото коло против Парма кога постигна гол и донесе победа на „старата дама“.

Маурицио Сари после натпреварот изјави дека капитенот на Јувентус сам се заменил. Киелини се појавил во дрес и му кажал на Сари дека сака да игра.

„Искрен да бидам Киелини сам се замени. Се свртев и тој беше пред мене облечен во дрес. Од саботата бараше да добие десетина минути. Не можев да го одбијам“, изјави Сари.

Враќањето на Киелини сигурно ќе биде охрабрување за Јувентус во продолжение од сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…