Дома Фудбал Останато Само на Балканот: Имаат најмногу бодови, а не се први на табелата

Само на Балканот: Имаат најмногу бодови, а не се први на табелата

На Балканот сме виделе разни необични ситуации, а сега една таква ни доаѓа од БиХ.

Имено, во третата лига во оваа земја екипата на Љубушки има најмногу освоено бодови, после 20 кола тие собраа 46. Нормално е кога екипата има најмногу и да е лидер на табелата, но тука не е така.

Љубошки и покрај најголемиот број освоени бодови се наоѓа на четвртата позиција. Тоа е така затоа што оваа екипа нема право да игра во втората лига поради немањето соодветна инфраструктура, па за нив во овој момент максимална позиција е четвртата која не води во ранг погоре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…