Дома Луд Спорт Садио Мане се ожени за девојка која му ја избрало семејството🎥

Садио Мане се ожени за девојка која му ја избрало семејството🎥

Напаѓачот на саудискиот Ал-Наср и на сенегалската репрезентација, Садио Мане, во родната земја се ожени се Аиша Тамба која има само 18 години.

Аиша Тамба има само 18 години и е 13 години помлада од фудбалерот, а според информациите на медиумите од Сенегал, тие веќе две години се заедно.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Аиша е ќерка на архитект од Сенегал и пред две години го запознала Мане. Според законите во Сенегал, Мане не прекршил ниту еден закон бидејќи долната граница за стапување во брак е 16 години.

Садио останал верен на традицијата и оставил сопругата да му биде изберена од неговото семејство, а деталите за ова ги откри таткото на новата сопружничка.

„Мојата ќерка има 18 години и првпат се виде со Мане пред две години. Мојата сопруга и Аиша го посетија семејството на Садио и тоа беше нивна прва средба. Садио очигледно виде нешто специјално во неа, а и неговите родители го одобрија бракот“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бешикташ отпушти фудбалер поради профил на Тиндер

Турскиот гигант Бешикташ го отпушти талентираниот 21-годишниот Емирхан Делибаш и тоа порад…