Дома Луд Спорт Рускиот крал на шамарите против ѕвер од 177 килограми, ударите беа немилосрдни (видео)

Рускиот крал на шамарите против ѕвер од 177 килограми, ударите беа немилосрдни (видео)

Василиј Камотски, попознат како рускиот крал на шамарите, пред себе имаше голем предизвик.

Иако пред четири месеци за првпат беше нокаутиран од страна на Вјачеслав Зезулија, тој и понатаму ја носи титулата „крал“, а сега пред себе го имаше еден од најмоќните ММА борачи, Зулузињо. 

Бразилецот е висок 201 сантиметар, а тежи 177 килограми, но не успеа да го нокаутира рускиот „крал на шамарите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Измама вредна 1.5 милиони евра: Се обложувале на непостоечки натпревар!

Бразилските власти покренаа истрага поради тоа што во тамошните обложувалници примена е ог…