Дома Видео Русинот Рубљов на Австралија Опен го провоцираа со украинско знаме 🎥

Русинот Рубљов на Австралија Опен го провоцираа со украинско знаме 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓За време на мечот помеѓу Русинот Александар Рубљов и Емил Русвори од Финска на Австралија Опен двајца навивачи се обидуваа да го провоцираат Рубљов.

Двајцата навивачи го провоцираа во текот на мечот, а во еден момент извадија и украинско знаме.

Рускиот тенисер се пожали кај судијата дека го навредуваат и разбирливо судијата побара двајцата да бидат отстранети. Сепак, му потенцираше на судијата дека знамето не му пречи и не сака да бида тргнато.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Чилеанецот Артуро Видал често имаше проблеми…