Дома Македонски спорт Мак фудбал Рувтубаје: Секој натпревар за Шкупи оваа сезона е како финале

Рувтубаје: Секој натпревар за Шкупи оваа сезона е како финале

Утре од 14:00 часот во рамките од 12. коло во ПМФЛ во натпреварот кој ќе се одигра еден ден порано од останатите ќе се сретнат Шкупи и Брегалница.

Пред овој натпревар за клупскиот сајт на Шкупи натпреварот го најави Абдул Рувтубаје, интернационалецот од Руанда.

„Нема што многу да коментирам. Имаме серија од 10 натпревар без пораз и ќе продолжиме и понатаму да го браниме името на нашиот клуб. Јасно е дека се бориме за титулата и во секој натпревар одиме на три бода, иако ги почитуваме нашите противници. Не е тајна дека на секој меч гледаме како да е финале“, изјави Рувтубаје.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Супер дерби на Чаир, многу шанси, два гола и мајсторија на Фреди Алварез! 🎥

Денес се играат натпревари од 17. Коло во првата македонска лига, а најголемо внимание при…