Дома Фудбал Останато Роналдо на дебито за Ал Наср ја креваше публиката на нозе со одлични потези 🎥

Роналдо на дебито за Ал Наср ја креваше публиката на нозе со одлични потези 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓



Вчера Кристијано Роналдо официјално дебитираше во дресот на Ал Наср во натпреварот во кој неговиот тим славеше победа против Ал Етифак со 1:0 и се искачи на лидерската позиција на табелата во Саудиска Арабија.

Фановите посакуваа, но вчера не видовме гол од Роналдо, сепак Португалецот имаше потези кои предизвикуваа реакции кај публиката.

Првите голови во Саудиска Арабија ќе потсетиме Роналдо ги постигна во натпреварот против ПСЖ како дел од комбинираниот тим на Ал Наср и Ал Хилал во пријателската средба.

Новиот натпревар во дресот на Ал Наср Роналдо го игра за три дена во Суперкупот против Ал Хилал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лоб со глава: Гол на Барди за Трабзонспор! 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди во и…