Дома Фудбал Репрезентации Романците го ископираа Партизан и направија спектакл: 30.000 дечиња ја испеаа химната на Романија (ВИДЕО)

Романците го ископираа Партизан и направија спектакл: 30.000 дечиња ја испеаа химната на Романија (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Романија вечерва во квалификациите за ЕП играше против Норвешка во рамките од квалификациите за ЕП.

Поради непочитување на минутата молчење пред натпреварот против Шпанија во чест на Луис Енрике Романците добија забрана за навивачи.

Меѓутоа тие се одлучија на потег сличен на оној на Партизан од пред неколку недели кога исто така поради казна од УЕФА Партизан на стадионот доведе повеќе од 20.000 дечиња.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нејмар продолжува да прави хаос во ПСЖ: Одбил да тренира!

Бразилецот Нејмар продолжува да си „тера“ по свое во Париз. Нејмар повторно одлучи да напр…