Дома Видео „Рингишпилот“ на Ребиќ против стоперот од 80 милиони евра (ВИДЕО)

„Рингишпилот“ на Ребиќ против стоперот од 80 милиони евра (ВИДЕО)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Вчера Јувентус играше против Милан на „Сан Сиро“ во првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Италија.

Милан водеше се до 90. минута кога Роналдо од пенал го изедначи резултатот.

Стрелец на голот за Милан беше Ребиќ кој беше располжен за игра, а тоа го покажа и со „рингишпилот“ против скапо платениот стопер Матијас Де Лихт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…