Дома Видео Ремек-дело во ПФМЛ: Лоб со пета од 16 метри! 🎥

Ремек-дело во ПФМЛ: Лоб со пета од 16 метри! 🎥

Струга Трим Љум е пред победа против Беласица.

Домаќините водат со 3:0, а вториот дел беше вистинско ремек-дело. Таири ја нафрли топката од слбооден удар на 15 метри, а Клинсман Цаке со пета од 16 метри го лобуваше противничкиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…