Дома Фудбал Реал спреми нов договор за Винисиус

Реал спреми нов договор за Винисиус

Винисиус Јуниор и оваа сезона игра во фантастична форма во дресот на Реал Мадрид и се промовираше во еден од најдобрите млади фудбалери во светот.

Тој има договор со Реал до јуни 2027 година, но клубот сака да го награди за добрите партии и да му понуди подобар договор.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Иако Бразилецот неодамна го продолжи договорот со „кралевите“, сепак со доаѓањето на Мбапе може да се доздаде незадоволство бидејќи Французинот ќе добива далеку повисока плата.

Поради тоа Реал наскоро ќе започне преговори за продолжување на договорот до 2029 година со значително повисока плата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…