Дома Трансфер зона Реал Мадрид се насочува кон Тилеманс

Реал Мадрид се насочува кон Тилеманс

Шпанскиот гигант Реал Мадрид е силно заинтересиран за играчот за врска на Лестер, Јури Тилеманс.

Скаути на „кралскиот“ клуб долго време ги следат настапите на 24-годишниот играч за врска и сакаат да го донесат на „Сантиаго Бернабеу“.

Реал Мадрид смета дека Белгиецот би бил идеална замена за Модриќ, кој иако игра фантастично сепак е на залез на кариерата.

„Кралевите“ започнаа со подмладување на средниот ред со доаѓањето на Камавинга, а Тилеманс е новото име на списокот на Анчелоти.

Тиелеманс има договор на уште 18 месеци со „лисиците“, но е спремен за чекор напред во кариерата, а Лестер за неговата слобода бара 40 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…