Дома Топ вести Реал прави тандем од соништата Мбапе- Халанд

Реал прави тандем од соништата Мбапе- Халанд

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ова лето не донесе звучни засилувања, но се чини дека на големо се подготвува за следното лето.

„Марка“ пишува дека прва мета на „кралскиот“ клуб ќе биде Килијан Мбапе, кој изјави дека има желба еден ден да заигра во Реал. Но, јасно е дека ПСЖ нема да го пушти така лесни и се шпекулира дека „кралевите“ мора да платат над 200 милиони евра доколку сакаат да го донесат.

Другата голема желба на Реал Мадрид е Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд со цел да направат тандем на двајцата најдобри млади фудбалери во светот.

Халанд има откупна клаузула од 80 милиони евра во договорот со Борисија Дортмунд, а таа сума нема да биде проблем за „кралевите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ливерпул започна преговори со дефанзивецот на Лајпциг

Ливерпул започнал преговори со дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате, пренесуваат медиу…