Дома Фудбал Реал повторно во виолетово следната сезона 🎥

Реал повторно во виолетово следната сезона 🎥

Реал Мадрид денес и официјално ја претстави втората гарнитура на дредови за следната сезона.

Гостинскиот дрес ќе биде виолетов со потемни детали, а медиумите откриваат дека ова ќе биде четврт пат од почетокотна векот дресот на Реал да биде со ваква боја.

Последен пат Реал имаше виолетов дрес во сезоната 2016/17, кога ја освои 12-от трофеј во Лигата на шампиони.

Интересно е што меѓу моделите кои го промовираа новиот дрес е и Марко Асенсио, за кого силно се шпекулира дека ќе го напушти клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шпанците тврдат: Кунде останува нерегистриран!

Oвие денови чудна е ситуацијата во Барселона. Одличниот преоден рок на крајот би можел да …