Дома Фудбал Реал не го пушта Крос, му спреми нов договор

Реал не го пушта Крос, му спреми нов договор

Шпанскиот гигант Реал Мадрид сака да ја продолжи соработката со германскиот фудбалер Тони Крос.

Крос има договор до 30 јуни 2024 година, но Германецот се уште не донел одлука дали да остане во Реал уште една година.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Германецот во „кралскиот“ клуб игра веќе една деценија, односно од 2014 година и изгради легендарен статус во клубот.

Крос не сака да биде во втор план, па поради тоа не е сигурен дали сака да остане, но Реал ќе се обиде да го убеда да потпише едногодишен договор.

Крос и оваа сезона игра на многу високо ниво, па Реал веќе работи на продолжување на соработката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…