Дома Топ вести Реал Мадрид ја сака новата аргентинска ѕвезда

Реал Мадрид ја сака новата аргентинска ѕвезда


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Реал Мадрид е силно заинтересирани за ѕвездата на Бефика и аргентински репрезентативец, Енцо Фернандез.

21-годишниот Аргентинец ова лето пристигна во Бенфика од Ривер Плата, а со одличните настапи веднаш ја покажа својата класа.

Фернандез важи за еден од најголемите аргентински таленти, а тоа го покажа и на Мундијалот каде постигна одличен гол против Мексико.

Реал го следеше и минатото лето се сега го обновува интересот, бидејќи „кралевите“ сакаат да го засилат средниот ред.

Поради потешкотиите да дојдат до потписот на Белингам, „кралевите“ сега ќе се насочат кон Фернандез.

Бенфика пред неколку месеци за Фернандез плати само 12 милиони евра, но неговата цена вртоглаво порасна во последните неколку  месеци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Според информациите …