Дома Топ вести Реал Мадрид спема сензационален трансфер!

Реал Мадрид спема сензационален трансфер!

Реал Мадрид очигледно се помири со фактот дека нема да може да купува играчи оваа зима поради суспензијата од УЕФА, но Флорентино Перез спрема вистинска бомба за наредното лето.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Имено, станува збор за извонредниот напаѓач на Манчестер Сити, Серхио Агуеро. Аргентинецот во последно време се почесто се поврзува со заминување од „Етихад“, а се чини дека Реал Мадрид е прв кандидар за неговиот потпис.

„Дејли Мирор“ тврди дека „кралскиот“ клуб следното лето ќе се обиде да го донесе Агуеро на „Сантиаго Бернабеу“, нормално под услов да биде тргната забраната за трансфери.

Агуеро во редовите на Манчестер Сити пристигна од Атлетико Мадрид во 2011 година за 45 милиони евра, а Реал Мадрид веќе подолго време има желба да го донесе во своите редови.

Неговата моментална вредност сега изнесува околу 70 милиони евра, сума која нема да преставува проблем за „кралскиот“ клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Македонецот Јевтовски од Јапонија за „Спортски“: Никој не очекуваше, луѓето зрачат од среќа и задоволство!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…