Дома Фудбал Лига на шампиони Реал Мадрид со натпреварот против Шахтјор испиша негативна клупска историја

Реал Мадрид со натпреварот против Шахтјор испиша негативна клупска историја

Реал Мадрид беше немоќен во Украина и изгуби од Шахтјор со 2:0.

После пет кола во групната фаза Реал не е баш во најдобра позиција, па во последното коло ќе мора да победи против Борусија за пласман во следната фаза.

Со натпреварот со Шахтјор тимот на Зидан постави негативен рекорд.

Имено, од сезоната 1992/1993 во Лигата на шампионите Реал не примил девет голови во пет натпревари во најелитното европско натпреварување. Токму одбраната е една од причините што Реал се наоѓа во ваква незавидна позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…