Дома Фудбал Реал и Барса добија лесни противници во Купот

Реал и Барса добија лесни противници во Купот

Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона добија лесни противници во 1/16 финалната фаза од Купот на Шпанија.

„Кралевите“ ќе гостуваат кај нисколигашот Саламанка, додека Каталонците ќе патуваат на Ибица и ќе играат со истоимениот тим.

Валенсија ќе ја започне одбраната на трофејот против Логронес, а Атлетико ќе гостува кај Леонеса.

Сите парови:

Ибица – Барселона

Логронес– Валенсија

Леонеса – Атлетико Мадрид

Саламанка – Реал Мадрид

Ебро – Леганес

Бадахоз – Еибар

Бадалона – Гранада

Рекреативо – Осасуна

Рајо Валекано – Бетис

Мирандес – Селта

Тенерифе – Ваљадолид

Жирона Виљареал

Елче – Атлетик Билбао

Сарагоса – Мајорка

Севиља– Леванте

Реал Сосиедад – Еспањол

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…