Дома Фудбал Реал го претстави Брахим Дијаз: Не доаѓам за да бидам резерва

Реал го претстави Брахим Дијаз: Не доаѓам за да бидам резерва

Реал Мадрид денес и официјално го претстави Брахим Дијаз, кој се враќа во клубот после позајмицата во Милан.

Шпанецот три години помина на „Сан Сиро“, каде играше одлично, па сега има високи амбиции на „Сантиаго Бернабеу“.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Овие изминати три години во Милан ми послужија многу добро, навистина напреднав и созреав на теренот и надвор од него. Ќе гледате Брахим кој има голема желба да триумфира во Реал Мадрид“.

„Подготвен сум да играм во најдобриот клуб во светот. Не сакам да бидам луксузна резерва. Можам да играм на сите позиции во нападот, но и во средниот ред. Му стојам на располагање на тренерот“, изјави Брахим Дијаз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…