Дома Фудбал Англија Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Продажбата на Манчестер Јунајтед е главна тема на Островот веќе неколку месеци.

Јасно е дека продажбата ќе биде рекордна во историјата на фудбалот и ќе надмина 6 милијарди фунти, а двата конкуренти за купување се катарскиот шеик и британскит милијардер Џим Ратклиф.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Ратклиф е спремен да ја промени стратегијата за да го убеди семејството Глејзер да му го продаде Манчестер Јунајтед и да ја прифати неговата понуда.

Имено, Ратклиф ќе се обиде да купи околу 25% од акциите за 1,5 милијарда и да му го остави мнозинскиот пакет на Глејзер и понатаму да управуваат со клубот.

Оваа понуда сигурно повеќе ќе им одговара на актуелниот сопственици, но не и на фановите кои сакаат нови газди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…