Дома Трансфер зона Рамзи ќе биде првото засилување за Њукасл

Рамзи ќе биде првото засилување за Њукасл

Арон Рамзи пристигна во Јувентус како големо засилување, но не ги оправда во целост очекувањата во Торино.

Рамзи е еден од најплатените фудбалери во тимот, па Јувентус сака да се ослободи од неговата висока плата.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Велшанецот е на излезни врати и веќе во јануари може да си замине од Јувентус.

За Рамзи интерес покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, но најконкретен е Њукасл, кој веќе започнал преговори со неговиот агент.

Новите сопственици на Њукасл се спремни да вложат голема сума на пари за засилување на тимот и сакаат со богата понуда да го убедат Велшанецот да се пресели на „Сент Џејмс Парк“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нови детали: Влаховиќ го избрал новиот клуб, трансферот можен уште овој месец!

Душан Влаховиќ утрово е во центарот на вниманието на италијанските медиуми. Српскиот напаѓ…